VAIKO ĮSIVERTINIMĄ IR MOTYVACIJĄ SKATINANTIS MAGNETINIS RINKINYS

 • VAIKO ĮSIVERTINIMĄ IR MOTYVACIJĄ SKATINANTIS MAGNETINIS RINKINYS

  Kodas: 805038
  900 
  Pirkite 10 vnt. ar daugiau po 860 /vnt. Sutaupykite nuo 400  ar dar daugiau
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 

  2 magnetinės lentelės, 10 magnetukų su žvaigždutėmis, 33 apdovanojimų magnetukai, 2 tušti magnetukai (galimybė ugdytojams ir tėvams individualizuoti ir papildyti apdovanojimų rinkinį), 3 įsivertinimo magnetukai.

  Autorius
  Margarita Jurevičienė, Toma Jokubaitienė
 • Veiklos apmąstymas, įsivertinimas ir motyvacija aktyviai veikti – itin vertingi sėkmingo ugdymo(si) resursai. Taikomosios elgesio analizės (angl. Applied behavior analysis – ABA) principais paremta sistema sukurta siekiant skatinti pageidaujamą ir slopinti nepageidaujamą vaiko elgesį, motyvuoti jį įgyti akademinių ar socialinių
  įgūdžių. Kai vaikas elgiasi tinkamai (ramiai sėdi, klauso pedagogo, atlieka užduotis, norėdamas paklausti pakelia ranką ir pan.), yra paskatinamas – gauna magnetuką su žvaigždute. 

  Už surinktas žvaigždutes pelnomas apdovanojimas – prasmingas objektas ar privilegija. Ši skatinimo sistema gali būti naudojama ne tik ugdymo įstaigoje, bet ir namuose, taikoma ir vienam vaikui, ir vaikų grupei. 

  Kad metodas būtų efektyvus, labai svarbu vaikui paaiškinti, už ką galima gauti žvaigždutę ir kiek jų reikia surinkti, kad būtų pasiektas tikslas – apdovanojimas.
  Apdovanojimai aptariami su vaiku iš anksto, juos vaikas pasirenka pats. Tai turi būti būtent jam svarbūs ir prasmingi dalykai (žaislas, užkandis, saldumynas,
  pertrauka, animacinis filmukas, planšetė, laisvas laikas ir pan.). Tik individualiai pageidaujami apdovanojimai užtikrins skatinimo sistemos sėkmę.

  Iš pradžių vaikas skatinamas žvaigždutėmis dažnai, o kai pageidaujamas elgesys įtvirtinamas, skatinimo priemonė taikoma vis rečiau. Jos tikslas – pamažu pasiekti, kad vaikas tinkamai elgtųsi ir be atlygio, ir visai atsisakyti skatinimo sistemos.

  Magnetinis rinkinys gali būti naudojamas įvairiems tikslams – paskatinti už gerą elgesį, veiklą pamokoje, atliktą užduotį ir pan. Jį paprasta naudoti – už tinkamus veiksmus vaikui skirti magnetukai su žvaigždutėmis ir apdovanojimais lipinami magnetinėje lentelėje. Kai ji užpildoma, vaikas ir pats įvertina savo veiklą – pasirenka emocinį magnetuką. Įsivertinimas plačiąja prasme padeda plėtoti stipriąsias savo puses, adekvačiai vertinti savo gebėjimus ir pastangas, o kartu gali būti traktuojamas kaip grįžtamasis ryšys – informacija apie veiklos veiksmingumą ir rezultatus.

  Rinkinį sudaro:  2 magnetinės lentelės (21 x 15 cm), 10 magnetukų su žvaigždutėmis, 33 apdovanojimų magnetukai, 2 tušti magnetukai (galimybė ugdytojams ir tėvams individualizuoti ir papildyti apdovanojimų rinkinį), 3 įsivertinimo magnetukai.